пʼятницю, 9 вересня 2016 р.

Текст

Українська блоґосфера[ред. • ред. код]

За даними Яндекса, станом на кінець 2009 року українська блоґосфера налічувала більше півмільйона блоґів, з яких активними (тобто такими, що оновлювались хоча б раз на три місяці) є 15%.[1]
Найпопулярніша платформа серед українських блоґерів — це LiveJournal. Станом на 20 травня 2010 р. кількість блоґів у livejournal, у профілі яких заявлена Україна як місце проживання власника блоґа, становила близько 256 тис.[2].
Окрім того, наявна певна кількість блоґів на інших платформах, — англомовних та російських (Blogger.com, LiveInternet.ru, Diary.ru, Mail.ru, Twitter); спільнота stand-alone-блоґерів; та кілька спільнот на українських блоґерських платформах (Bigmir.net, Blox.ua, Meta.ua, Hiblogger.net, ВКурсі.ком).
Серед українських інтернет-видань поширена практика створення блоґів для своїх авторів та відомих людей — свої блоґи відкрили сайти Корреспондент, Українська правдаНовинар та ін.. Окрема блоґова платформа для своїх прихильників була створена перед виборами 2007 року політичною силою «Народна самооборона» Юрія Луценка. Власні блоґи також мають Юлія Тимошенко та Сергій Тігіпко.
У травні 2007 року був започаткований проект Blogoreader — перший в українському інтернеті проект, котрий висвітлює українську блоґосферу — її головні події та новини.
У лютому 2008 року світ побачив проект, який так і називається — Українська Блоґосфера. Метою цього проекту став розвиток української блоґосфери, а в першу чергу — її автономної частини: самостійних українських блоґів, створених на власних хостингах з допомогою CMS на зразок Wordpress чи подібних.

Немає коментарів:

Дописати коментар